Sunucu Paketleri

Nod ekleyerek sunucunuza güç katın

Kapasite ihtiyacınıza göre dilediğiniz kadar kaynak ekleyebilir ya da çıkartabilirsiniz. Tüm işlemler dinamik olarak anında gerçekleşir. Yeter ki işleriniz büyüsün. Canlı destek hattındaki müşteri temsilcilerimizle görüşerek kapasite ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz.

Anında kurulum ve bulut sunucunuz kullanıma hazır

Sunucunuz, siparişinizi verdiğiniz an çok kısa bir sürede hazırlanır ve tüm uygulama kurulum ve konfigürasyonları tamamlanmış halde size teslim edilir. Size de sunucunuzu kullanmak kalır. Herşey çok basit!

 

Kurumsal Bulut Sunucu Altyapısı

Bulut Sunucu altyapımız Türkiye'nin en güçlü donanım altyapılarından birine sahip. Tüm veri işlem sunucularımız HP Proliant Rack tipi sunuculardan oluşmakta. Sandy Bridge serisi Intel Xeon işlemciler ile yüksek işlemci hızı garanti altına alınmakta. Bulut altyapısındaki Windows 2008 ve Linux işletim sistemleri yüksek performans için standart 64bit tir. Dilerseniz sunucunuzda 32bit uygulamaları da çalıştırabilirsiniz. Tüm sunucu verileri, "HemenHosting.com Zaman Makinesi" sisteminin koruması altındadır.

 

Yüksek Hızlı İnternet Erişimi

Her bulut sunucu kendisine dedike edilmiş anlık 100 mbit bağlantı hızı ile yurt içinden erişim yapmaktadır. Bulut sunucu sahibi müşterilerimiz bu sayede yurt içinden en hızlı internet erişime sahip olur.

 

Yüksek Performanslı Donanımlar

Bulut altyapımız, müşterilerimizin bulut sunucularından en iyi performansı alabilmesi için en iyi sunucu, depolama ve ağ donanımlarından oluşmaktadır.

 
 

Üstün Veri Merkezi ve Network Altyapısı

Tüm sunucularımız Türkiye'nin en iyi veri merkezi altyapısına sahip ve Türkiye'nin tek Tier 3 veri merkezi sertifikasına sahip olan Türk Telekom Gayrettepe İstanbul veri merkezinde barındırılmaktadır. Sunucunuz, Türkiye ADSL ve Fiber internet ağının merkezinde bulunması nedeniyle en hızlı internet erişimine sahip olacak.

Müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek amacıyla Türk Telekom Gayrettepe veri merkezinde yaklaşık 1200 sunucu kapasiteli, güvenlik kafesi ile çevrili kapalı bir odamız bulunmaktadır. HemenHosting.com olarak toplam internet çıkış hızımız 2 x 10Gbps dır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut Sunucu nedir?
Bulut sunucu , kullanmakta olduğu özel donanımlar ve yazılımlar nedeniyle yüksek performanslı çalışan , dinamik olarak ölçeklendirilebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun hale getirilebilir bir sanal sunucu hizmetidir.
Windows ve Linux SSD bulut sunucuların işletim sistemi versiyonu nedir?
Windows bulut sunucularımız Windows 2008 SP2 64bit işletim sistemine sahiptir. Linux bulut sunucularımız Centos 5 64bit işletim sistemine sahip. 32bit uygulamaları da sorunsuz bir şekilde sunucunuzda çalıştırabilirsiniz.
Windows 2008 yerine Windows 2003 tabanlı bulut sunucu satın alabilirmiyim?
Windows 2003 SP2 64bit işletim sistemine sahip bulut sunucu desteğimiz bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve satın alma linkleri için canlı destek üzerinden satış temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.
Kaç nodluk bir sunucu benim için yeterli olur?
Her uygulamanın kendine göre kaynak ihtiyaçları bulunmaktadır. Bununla birlikte sunucunuza ne kadar yük geleceğini de hesaplayarak sunucunuzu seçmelisiniz. Örnek verecek olursak normal web trafiğine sahip 100 adet web sitesi için 5 ya da 6 nodlu bir sunucu size yeterli gelebilir. Sunucu kapasitesi planlama konusunda müşteri temsilcilerimize canlı destek üzerinden danışabilirsiniz.
Üç aylık , altı aylık ve yıllık indirimli ödeme seçenekleriniz var mıdır?
Üç aylık toplu ödemelerinizde %3 , altı aylık toplu ödemelerinizde %6 ve bir yıllık toplu ödemelerinizde %12 ekstra indirim uygulanmaktadır. Siparişinizi verirken ödeme periyodunuzu seçerek bu indirim oranlarını aktif hale getirebilirsiniz.
Bulut sunucuda ek kaynak nasıl satın alabilirim?
Sunucunuzun kaynakları yeterli gelmiyor ise kontrol panelinizden ek nod satın alabilirsiniz. Her nod da 0.5 GHZ İşlemci , 256 MB ram , 10 GB Hard Disk ve 100 GB/ay ek trafik alanı bulunmaktadır.
Bulut sunucumda istediğim uygulamaları kullanabilirmiyim?
Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olan , zararlı amaç taşımayan, ve sözleşmemize aykırı olmayan her türlü uygulamayı ve web sitesini bulut sunucunuzda barındırabilirsiniz.
Özel konfigürasyon gerektiren bir web uygulamam ya da uygulamam var. Bulut sunucuda uygulamamı çalıştırabilirmiyim?
Öncelikle müşteri temsilcilerimize uygulamanızın özelliklerini iletebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz teknik ekip ile koordineli bir şekilde size gerekli cevabı vereceklerdir. Genel olarak tüm uygulamalar sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilir fakat sunucu uygulamalarında farklı konfigürasyonlar gerektirebilir. Gerekli konfigürasyonları teknik ekibimiz sizin yerinize gerçekleştirebilir.
Satın alma gerçekleştikten sonra neden bulut sunucum hemen bana teslim edilmiyor?
Aslında sunucunuz siz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz an otomatik olarak kuruluyor ve hazır hale getiriliyor fakat firmamız müşterilerimizin kaliteli bir bulut sunucu hizmeti alabilmesi için ayrıca sunucu ve panel konfigürasyonlarını sizin yerinize gerçekleştiriyor ve bu biraz zaman alıyor. Mesai saatlerinde verilen siparişler için normal şartlarda 3 saat içerisinde bulut sunucunuz kullanıma hazır hale getirilip teslim edilir. Bu süre ekstrem durumlarda uzayabilir.
Bulut sunucu yönetimi size mi ait?
Bulut Sunucu sistem yönetimi tamamen müşteriye aittir. HemenHosting.com , bulut sunucunuzun kurulumlarını ve konfigürasyonunu tamamladıktan sonra müşteriye sunucusunu teslim eder. Bulut sunucu yönetimi , fiziksel sunuculara göre cok daha kolaydır. Müşteri kontrol paneller aracılığıyla sitelerini ve sunucusunu yönetebilir. Müşterimiz zor durumda kaldığı durumlarda iyi niyete dayalı olarak sunucu yönetiminde yardımcı olmaktayız.
Bulut sunucumu kullanılamaz hale getirdim , ne yapmalıyım?
Paniğe gerek yok. HemenHosting.com Zaman Makinesi uygulaması sayesinde bulut sunucunuzu istediğiniz bir tarihe geri yükleyebiliriz. Bunun için teknik destek ekibimize bir destek talebi oluşturmanız yeterli. Ya da dilerseniz bulut sunucunuzu baştan kurabiliriz.

Yardıma mı İhtiyacınız Var ? +90 224 252 52 12 yada Destek talebi oluşturun